Këngaime Forum Muzikor
Ju lutemi regjistrohuni që të keni akces të plote në faqen tonë.

Admin
Këngaime Forum Muzikor
Ju lutemi regjistrohuni që të keni akces të plote në faqen tonë.

Admin
Këngaime Forum Muzikor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Këngaime Forum Muzikor

Kengaime Forum Muzikor
 
ForumPortaliGalleryLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Pitbull Feat Dyland & Beatriz Luengo(I Don't Want To Miss A Thing)
Rita Ora: “Shine Ya Light” EmptyTue Jan 29, 2013 8:27 pm nga webmaster

» Edona Llalloshi - Le t'folin - Official Video by EMFcreative
Rita Ora: “Shine Ya Light” EmptySat Jan 26, 2013 6:28 pm nga webmaster

» Dafina Zeqiri "Veq ti" Premiere
Rita Ora: “Shine Ya Light” EmptyFri Jan 25, 2013 4:00 pm nga webmaster

» Digitalb fiton betejen kunder Dreambox
Rita Ora: “Shine Ya Light” EmptySun Jan 06, 2013 10:41 pm nga webmaster

» Rita Ora: “Shine Ya Light”
Rita Ora: “Shine Ya Light” EmptySat Oct 27, 2012 6:29 pm nga webmaster

» Alicia Keys - Girl On Fire
Rita Ora: “Shine Ya Light” EmptySun Oct 21, 2012 10:55 am nga webmaster

» Nicky Minaj dhe origjina shqiptare e saj
Rita Ora: “Shine Ya Light” EmptySun Jun 17, 2012 3:06 pm nga webmaster

» Jennifer Lopez - Dance Again ft. Pitbull Video
Rita Ora: “Shine Ya Light” EmptyFri Apr 06, 2012 2:52 pm nga webmaster

» RITA ORA featuring Tinie Tempah - R.I.P.
Rita Ora: “Shine Ya Light” EmptyWed Apr 04, 2012 6:20 pm nga webmaster

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
Affiliates
free forum

Top posters
webmaster
Rita Ora: “Shine Ya Light” Vote_lcapRita Ora: “Shine Ya Light” Voting_barRita Ora: “Shine Ya Light” Vote_rcap 
Renato
Rita Ora: “Shine Ya Light” Vote_lcapRita Ora: “Shine Ya Light” Voting_barRita Ora: “Shine Ya Light” Vote_rcap 
Administrator
Rita Ora: “Shine Ya Light” Vote_lcapRita Ora: “Shine Ya Light” Voting_barRita Ora: “Shine Ya Light” Vote_rcap 
Zija
Rita Ora: “Shine Ya Light” Vote_lcapRita Ora: “Shine Ya Light” Voting_barRita Ora: “Shine Ya Light” Vote_rcap 
Alina008
Rita Ora: “Shine Ya Light” Vote_lcapRita Ora: “Shine Ya Light” Voting_barRita Ora: “Shine Ya Light” Vote_rcap 
powerstyle2011
Rita Ora: “Shine Ya Light” Vote_lcapRita Ora: “Shine Ya Light” Voting_barRita Ora: “Shine Ya Light” Vote_rcap 
Brinetta
Rita Ora: “Shine Ya Light” Vote_lcapRita Ora: “Shine Ya Light” Voting_barRita Ora: “Shine Ya Light” Vote_rcap 
April 2023
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
shperndaje ne

 

 Rita Ora: “Shine Ya Light”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
webmaster
Webmaster
WebmasterNumri i postimeve : 101
Points : 314
Reputacion : 3
Join date : 20/12/2010

Rita Ora: “Shine Ya Light” Empty
MesazhTitulli: Rita Ora: “Shine Ya Light”   Rita Ora: “Shine Ya Light” EmptySat Oct 27, 2012 6:29 pm

Rita Ora ka lansuar videoklipin e saj më të ri “Shine Ya Light”, i cili është xhiruar në Prishtinë, i cili është një prej videoklipeve më të bukura të parë ndonjëherë nga ndonjë artiste shqiptare.

“Rita po vjen, Rita po vjen”, kështu fillon videoklipi i xhiruar në Prishtinë, kur një djalosh u bënë thirrje të gjithëve se ajo po vjen. Në fakt ajo ishte, e xhiroi videoklipin dhe tani po ia tregon botës vendlindjen e saj të bukur dhe njerëzit e mrekullueshëm.

Videoklipi vazhdon më pas me Ritën, si ambasadore më e mira e Kosovës nëpër botë, që shkëlqen në skenat të xhiruara në periferi të qytetit, në lagjet brenda dhe pjesa kulminante është dhe performanca e saj në NeëBorn dhe gjesti me duar ‘i shqiponjës dykrenare’, që i tregon botës se këtu jetojnë vetëm shqiptarë.

“Shine Ya Light” e paraqet Kosovën me një imazh që vërtet vështirë se mund të përshkruhet. Flamuri jonë shtetëor shfaqet në shumë skena, në fillim të klipit dhe në një skenë të xhiruar në stadiumin e qytetit të Prishtinës.

Edhe policia e Kosovës kontriboi, duke i thënë botës se tashmë ky vend është i lirë, i pavarur dhe shumë i sigurt, e para së gjithash tejet i bukur. Vlen të përmendet edhe skena në Zone Club, ku natën e paraqitjes së Ritës në shtator ishin mbledhur plot pesë mijë persona.

Videoklipi mbaron me Ritën e cila mbahet te një nga policët me motor, duke treguar se ajo nuk po largohet, në fakt ka qenë gjithmonë këtu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rita Ora: “Shine Ya Light”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Besa Kokedhima You Shine 2011
» RITA ORA featuring Tinie Tempah - R.I.P.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Këngaime Forum Muzikor :: Forumi muzikor :: Muzika video-
Kërce tek: